منحصر به فرد بودن

222-180x180

آیا می دانی که تو منحصر به فردی؟

تا کنون برایت پیش آمده که ناامید و افسرده شوی؟

احساس بیهودگی کنی؟خودت را دست کم بگیری که به چه دردی می خوری؟ و به خودت بگویی که اصلاٌ خدا چرا تو را آفریده است؟
هر زمان که این نگرانی ها و مسائل باعث آزارت شدند مطلب زیر را برای خودت یادآوری کن و از خدا بخاطر این حسن انتخاب تشکر کن.
تو از ۲۳ جفت کروموزوم یعنی ۴۶کروموزوم تشکیل شده ای که ۲۳ کروموزوم به طور تصادفی از پدر و ۲۳ کروموزوم به طور تصادفی از مادر دریافت شده است. بنابراین تخمک حاوی ۲۳عدد کروموزوم (یعنی ۲ به توان۲۳  نوع یعنی  ۸ میلیون حالت)و اسپرم هم حاوی۲۳عدد کروموزوم(یعنی ۲ به توان۲۳ نوع یعنی ۸ میلیون حالت) است. جمعا ۲ به توان ۴۶ نسخه محتمل از تو وجود دارد یعنی تو از بین    ۶۴،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ حالت انتخاب شده ای (یعنی از میان ۶۴۰۰۰ میلیارد حالت).

 

نکته جالب تر این که، پدیده ی دیگری به نام جابجایی ژنها هم اتفاق می افتد.که در این مرحله، از هر جفت کروموزوم به طور تصادفی، دو کروموزوم بخشهایی از DNA خود را با هم رد و بدل می کنند.این پدیده باعث می شود شکل ژنتیکی که تو را ایجاد می کند با پدر و مادرت فرق داشته باشد و تنوع حالتت از ۲ به توان ۴۶ نسخه بیشتر باشد یعنی بیش از ۷۰ هزار میلیارد حالت.
زمانی که از میان ۷۰ هزار میلیارد حالت فقط تو برگزیده شده ای و هدیه حیات و زندگی کردن به تو تقدیم شده . آیا نباید به خودت افتخار کنی؟و احساس خوب داشته باشی؟ خدا را شکر کنی که به تو نظر دارد! عاشق توست! دوستت دارد! و تو را کاملا هدفمند آفریده!
با در نظر گرفتن این وقایع حقیقتی برایت فاش شد که تو ترکیبی هستی که هرگز وجود نداشته و هرگز هم وجود نخواهد داشت. یعنی به وجود آمدن تو بسیارخاص و هدفمند بوده و احتمال ساخته شدن تو غیر ممکن است.
آیا الان به ارزش وجودیت پی می بری؟
آیا الآن احساس می کنی که منحصر به فردی!!!

1 دیدگاه

قربون قدرت خدا برم.

[…] که خودمان و خواسته های ما نیز مهم و با ارزشند. و ما منحصر به فردیم. ۱۱-پس در ارتباطات به این فکر کنیم که من و فرد مقابل من، […]

گذاشتن پاسخ