راه های رسیدن به رویاهایتان را بیابید

1photo_2016-07-22_19-51-13-180x180

۱۱ اصل  برای  رسیدن به رویاها

۱- قدم اول: برای رسیدن به رویاها( که در بعضی موارد دسترسی به آن و حتی فکر کردن به آن  غیر ممکن به نظر می رسد) باید قدم اول را برداشت. پس فقط قدم اول را بردارید. در اینصورت ترس و اضطراب کاهش یافته و مسیر به تدریج آشکار شده و پیمودنش آسان تر خواهد شد.

۲- از دست دادن ها: همه ما  برای دستیابی به خواسته ها و رویاهایمان چیزهای زیادی را از دست داده ایم. مثل دل کندن از بسیاری از دل بستگی ها و عادت ها. پس بیایید فکر کنیم که بخاطر به دست آوردن چه چیز هایی، چه چیزهایی را از دست می دهیم. 

۳- موانع: برای رسیدن به خواسته ها موانع بسیارند. ما باید هر نوع دشواری و مانع را از سر راهمان برداریم. از کشش و کوشش دست بر نداریم و مایوس نشویم تا به رویاهایمان برسیم.

راهکارهای عملی برای رسیدن به خواسته ها:

الف – تمرکز و توجه خود را متوجه نتایج فوق العاده ای که خواهیم داشت  معطوف کنیم.

ب – سختی ها و دشواری های مسیر را به عشق کسانی که دوستمان دارند و کسانی که دوستشان داریم و کسانی که به  زودی به ما خواهند پیوست می گذرانیم.

۴- خروج از حاشیه امن: بزرگ ترین دشمن موفقیت، ماندن در حاشیه امن است. و همین باعث می شود ما به حداقل توانمندی هایمان رضایت دهیم و ذره ذره استهلاک پیدا کرده و نابود شویم. همانند کشتی که اگردر ساحل دریا  بماند از خطر طوفان در امان خواهد بود، ولی بر اثر عوامل طبیعی و غیر طبیعی  فرسوده شده و از بین خواهد رفت.

۵ – سپاسگزاری:

  بیایید همیشه سپاسگزار باشیم. از چه کسانی؟

الف – از خدا برای اینکه همیشه به ما لطف داشته، همراهمان بوده، دستمان را گرفته و ما را تا  همین جا رسانده  و ما را منحصر به فرد آفریده است.

  • از تمامی کسانی که با ایثار و فداکاریشان در مسیر زندگی ما را همراهی کردند و در تمامی لحظات سختی، تنهایمان نگذاشتند .

ج –  از کسانی که سر راهمان مانع ایجاد کردند و خواستند که دلسرد و ناامیدمان کنند؛ ولی با این کارشان انگیزه ای در ما ایجاد کردند تا زودتر به خواسته هایمان برسیم. 

۶ –تلاش: برای رسیدن به رویاهایمان تلاش کنیم و به دیگران نیز برای رسیدن به رویاهایشان کمک کنیم.

۷- حس خوب: هر چیزی یا کسی را که دوست داشته  باشیم، با آن حس خوب داریم. از لحظاتی که با او هستیم لذت می بریم و جهان نیز بر اساس قانون جذب آن را برایمان تکرار خواهد کرد و هر چه بیشتر و بیشتر از آن موارد  را برایمان پیش خواهد آورد. پس نسبت به داشته هایمان حس خوب داشته باشیم و از آنها لذت ببریم تا افزایش یابد.

۸-قضاوت: برداشت ها و قضاوت های افراد مختلف نسبت به هم و نسبت به یک موضوع خاص متفاوت است. قضاوت نکنیم تا مورد قضاوت نیز قرار نگیریم.

الف – معمولا اگر از کسی خوشمان بیاید، سایر ویژگی هایش نیزاز نظر ما بسیار عالی خواهد بود و بالعکس. بنابراین از ظاهر افراد سریع قضاوت نکنیم. شاید درّ گل آلودی است که ما نتوانسته ایم آن را تشخیص دهیم و شاید همان کسی است که قرار است ما را سریعتر به رویا هایمان برساند. قضاوت های نابجا و اشتباه باعث ایجاد افکار منفی می شود و جایگزین افکار مثبت ما شده و ما را از رسیدن به آرزوهایمان باز می دارد.

ب- جایگزینی: قبل از قضاوت، خودمان را جای آن فرد قرار دهیم و ببینیم اگر جای او بودیم در آن موقعیت، چه عکس العملی نشان می دادیم.

۹- هدفگذاری: نوشتن هدف ها و الویت بندی آنها یکی از مهمترین اصول برای رسیدن به رویاهاست.

۱۰- باور: اگر ایمان و اعتقاد قلبی برای رسیدن به رویاهایمان را داشته  باشیم، به آن خواهیم رسید.

۱۱- گنج پنهان:  گنجی دردرون ما پنهان است که همان توانمندیهایمان  است که هنوز به آنها پی نبرده ایم  و یا مهم نشمرده ایم و یا  آنها را ندیده ایم ونسبت به آنها بی اعتنایی کرده و ارزش آنها را ندانسته ایم. کمی بیشتر به خودمان و با خودمان بیندیشیم.

 

 

 

1 دیدگاه

سلام واقعا موضوع خیلی مهم وجالبی رو انتخاب کردید همه با این مساله درگیرند.

محبت دارید

خدا حفظتون کنه. خدا به زندگی تون خیر بده. خدا عزیزانتون رو براتون حفظ کنه.
موفق باشید

ممنون از توجهتون

گذاشتن پاسخ